Zase utekl rok jako voda a náš horský vůdce se svou ženou pro nás připravili již dvacátý ročník Podzimních toulek. Konal se ve dnech 4. až 6. října "za humny" na domácích Orlických horách, s centrem na chatě Radost v Plasnici. Já jsem začal s toulkami v předstihu již ve čtvrtek, kdy jsme absolvovali s kolegy z práce odpolední túru z Masarykovy chaty na Šerlichu přes Bukačku na Sedloňovský Černý kříž, pak do Sedloňova a přes tamní arboretum do chaty Horalka ve Sněžném.

V pátek ráno jsme s Ivou a Marcelou zamířili na stejné východiště jako ve čtvrtek, na parkoviště na Šerlichu. Po srazu pátečních účastníků jsme pod Karlovým vedením zamířili opačným směrem než já ve čtvrtek. Postupně jsme zdolali Malou a Velkou Deštnou a pak zamířili z kopce na Bedřichovku. Informace, že kolemjdoucím poutníkům nic nenabízejí, se bohužel potvrdila, a tak jsme pokračovali přes Divokou Orlici na druhý břeh do Polska. U kostela v Lasówce jsme se občerstvili z vlastních zásob a vydali se zpět na Šerlich. Na Masarykově chatě jsme doplnili prázdná bříška a přesunuli se do Plasnice. V podvečer dorazili další účastníci Toulek a v jídelně bylo živo.

Díky čtvrtečnímu výletu a túře navíc jsem si dovolil na sobotu individuální program. V pátek večer jsem doma nachystal své rádiem řízené závodní speciály a v sobotu celý den závodil na klubové modelářské dráze v Habrové. Výsledky byly výborné. V sobotu večer jsem se zase přemístil do Plasnice, jen chvíli poté, co dorazili Toulkaři z náročné túry Polskem. Při zábavě po večeři všichni přítomní poděkovali Karlovi a Jarmile za péči, kterou nám věnují, a za dvacetiletou tradici Podzimních toulek.

Do nedělního rána jsme se probudili bez slunce, ale i bez deště. Túra "okolo chalupy" přes Šediviny, Nedvězí, Kounov a Dobřany přinesla opět krásný slunný den a po poledni nás dovedla na oběd do Sněžného. Po občerstvení jsme pak už jen nejkratší cestou okolo Sedloňova došli zpět na Plasnici. Sbalili jsme, rozloučili se a zamířili domů. Dvacáté Toulky byly opět skvělé, ale už skončily.

Mirek a Iva z Kostelce

Fotogalerie: Pestrý víkend Mirka M.