Na naší šestidenní cyklodovolené nás zaujal známý Benediktinský klášter v Broumově, prošli jsme ale jen nádvoří a jeho prohlídku odložili na později. Kromě toho nás na Zděřině, kde jsme strávili dvě noci, upoutal plakát, který zval příznivce swingu na poslední srpnovou sobotu, kdy se tu bude konat koncert pardubického JK Bandu. A nápad byl na světě - v sobotu 25. srpna naložíme Jitku a obě akce spojíme.

A stihli jsme toho ještě o trochu víc. V Broumově jsme nejprve zamířili do kláštera, prošli s průvodcem nádherný klášterní kostel sv. Vojtěcha a další prostory, viděli jsme i unikátní kopii Turínského plátna. Na závěr jsme si neodpustili kávu v klášterní kavárně. Po krátké zastáce na náměstí jsme se přesunuli k hřbitovnímu kostelu Panny Marie a prohlédli si interiér i výzdobu ochozu. Jedná se o nejstarší dřevěný kostel ve střední Evropě - byl postaven ve 13. století, v r. 1421 byl při obléhání města husity zničen požárem a po r. 1450 obnoven.

Po obědě v hospodě, kterou jsme s Karlem otestovali už počátkem srpna, jsme pokračovali do Křinic, kde jsme se prošli a okoukli některé ze zajímavých domů. Na koncert jsme přijeli už po jeho zahájení, ale značnou část jsme vyslechli od baru s mojitem v ruce (jinde už nebylo místo). Výlet jsme naplánovali tajně a tak se nám podařilo překvapit Karla K., snad i příjemně :-).Fotogalerie: Na výletě s Jitkou