Od počátku října čekáme, až Bohouš vyhlásí vhodný termín na přechod Jeseníků.

A dočkali jsme se - poslední říjnový víkend má být dle předpovědi inverze a my vyrážíme na třídenní putování. V pátek odjíždíme ráno vlakem z Doudleb n. Orlicí do Hanušovic, odtud objednaným autobusem k motorestu na Skřítku, kde poobědváme, protože je už skoro poledne, a pak už to začíná - prožijeme tři krásné dny v podzimní přirodě Jeseníků.

Od Skřítku jsme vystoupali přes Ztracené kameny..... Nocleh jsme měli zamluvený na chatě Barborka, kam jsme sešli od Petrových kamenů už po šesté hodině večer. Tady ale nastal zádrhel. Protože bylo mimořádně krásné počasí, podlehli na chatě invazi turistů a část nasmlouvaných lůžek přenechali dalším zájemcům. Kde budeme spát my, je celkem moc nezajímalo. Byla to hodně nepříjemná situace, Bohouš ale neustoupil, na chatě jsme nakonec spali, i když někteří za cenu určitého provizoria - nahuštění v pokojích určených snad pro personál a asi tři obětavci dokonce na chodbě. Úroveň personálu se projevila i ráno, snídaně bychom se asi nedočkali, vyrazili jsme raději bez ní a dobře se najedli až na Švýcárně.

Naše sobotní cesta vedla nejprve na Praděd (kdo si ráno přivstal, mohl odtud před východem slunce vidět i Vysoké Tatry), pak už to byla klasická hřebenovka - už zmíněná Švýcárna, Červenohorské sedlo, Červená hora, Keprník a Šerák. Ubytování bylo zamluveno v chatě na Šeráku, tentokrát bez nejmenších problémů, jako bonus byl východ slunce, který jsme mohli sledovat přímo z postele.

Neděle - Od chaty na Šeráku jsme sestoupili kolem Obřích kamenů do Ramzové, odtud pokračovali přes Petříkov k chatě Paprsek a na závěr pak sešli po krásně podzimně zbarvených loukách do Starého Města pod Sněžníkem. A pak už jen chvíli hospoda a cesta domů vlakem.Fotogalerie: Přechod Jeseníků - říjen 2005